Przejdź do treści

Bezpieczeństwo

Park linowy to miejsce, w którym aktywnie możemy spędzić czas, doznając miłych oraz „mrożących krew w żyłach” wrażeń. Generowane emocje są realne, jednak zagrożenia tylko pozorne, na tym to właśnie polega, aby się trochę postraszyć, ale pod pełną kontrolą. Dokładamy wszelkich starań, by na wysokościach nie występowały prawdziwe zagrożenia, a każda osoba kończąca nasze trasy była uśmiechnięta.

Tory Linowe: Lina zastosowana do asekuracji posiada certyfikat, jej wytrzymałość na zerwanie to minimum 63 kN. Specyficzna budowa tej liny predysponuje ją do wykorzystywania w parkach linowych. Lina owinięta jest wokół drzew minimum trzy razy i zaciśnięta minimum pięcioma utwardzonymi, atestowanymi zaciskami linowymi. Należy dodać, że lina nie dotyka bezpośrednio pni drzew, jest okręcona na drewnianych kołkach. Dzięki temu pnie nie doznają uszczerbku. Drzewa, które zostały wybrane do mocowania platform i zaczepiania lin zostały ocenione przez specjalistę dendrologa z odpowiednimi uprawnieniami. Ocena polegała na zbadaniu zdrowia drzew, jego przydatności i bezpieczeństwa w przypadku wykorzystania do budowy parku linowego.

Pracownicy Parku: Wszyscy Pracownicy Parku Linowego Hardcore odbyli kurs:”Obsługa oraz elementy ratownictwa w parkach linowych”. Systematycznie przeprowadzane ćwiczenia praktyczne utrzymują na najwyższym poziomie umiejętności bezpiecznej ewakuacji klienta z toru linowego, gdyby kiedyś nastąpiła taka potrzeba. Instruktorzy pracujący w naszym parku posiadają umiejętności bezpiecznej ewakuacji z dowolnego miejsca toru linowego, w każdych warunkach atmosferycznych i o dowolnej porze dnia i nocy.

Sprzęt asekuracyjny: W Parku Linowym Hardcore wykorzystujemy tylko atestowany sprzęt alpinistyczny czołowych światowych producentów, między innymi firm: Petzl, Camp, Fixe, Rock Empire. Wykorzystywany sprzęt spełnia europejskie normy bezpieczeństwa oraz posiada akceptację UIAA (Union Internationale des Associations d’Alpinisme – Międzynarodowa Federacja Związków Alpinistycznych).