Jaki jest minimalny wiek dziecka?
Wiek dziecka nie ma znaczenia, liczy się to, czy użytkownik będzie miał odpowiedni wzrost, aby samodzielnie przepinać karabinki na linach asekuracyjnych. Praktycznie dzieci 7-8 letnie mogą samodzielnie wchodzić na trasy im przeznaczone.
Co zrobić gdy dziecko nie ma odpowiedniego wzrostu?
Sześciolatki i niższe siedmiolatki, a także dzieci wymagające większej uwagi, mogą pokonać trasy Parku z pomocą rodzica, opiekuna lub instruktora (dedykowana pomoc instruktora dla określonego dziecka to dodatkowy koszt jak za kolejną osobę, instruktor może opiekować się na wysokości maksimum trójką dzieci).
Czy trzeba rezerwować termin w Parku Linowym Hardcore w Olsztynie?
Klienci indywidualni nie muszą rezerwować terminu. Taki obowiązek dotyczy grup prywatnych i zorganizowanych powyżej 8 osób. Byłoby to uciążliwe dla użytkowników, a także kłopotliwe dla obsługi Parku, gdyby w tym samym terminie przybyły do nas na przykład 3 liczne i niezapowiedziane grupy. Uzgodnić i zarezerwować termin w Parku można dzwoniąc pod numer 501 150 569.
Ile czasu trwa pokonanie trasy?
To pytanie z rodzaju „ile czasu trwa jazda samochodem”. Wszystko zależy od rodzaju wybranej trasy, od kondycji, umiejętności i koordynacji, wielkości grupy z jaką wybraliśmy się do Parku Linowego, czy też od liczebności innych uczestników przygody, którzy czasem mogą nas odrobinę spowolnić. Doświadczenie uczy jednak, że klienci bawią się u nas najczęściej od półtorej do trzech godzin.
Jak się ubrać?
Ubranie powinno być wygodne, najlepiej w typie sportowym, nie nazbyt ciepłe. Należy pamiętać, że wysiłek fizyczny i emocje mogą nas mocno rozgrzać. Buty najlepiej trekingowe lub inne sportowe o możliwie twardej podeszwie. Odpadają buty na wysokim obcasie, usztywnione w kostce, wszelkiego rodzaju klapki. Nie polecane są sandały, trampki oraz inne buty z cienką i elastyczną podeszwą. W miarę możliwości wskazane jest pozostawienie w domu dużych kolczyków, pierścionków, obrączek lub zdjęcie ich przed wejściem na trasy parku. Warto zabrać ze sobą rękawiczki rowerowe, na siłownię lub zwykłe wampirki, które ochronią nas od ewentualnych odcisków.
Co ze sobą zabrać?
Dobry nastrój, nieco koncentracji i grupę znajomych… od zawsze wiadomo, że w kupie raźniej i… weselej :). Potrzebny będzie także dowód osobisty i dla osób niepełnoletnich – oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna (oświadczenie można pobrać w zakładce „Pobierz oświadczenie”). Oświadczenia można także wypisać i podpisać w Parku Linowym Hardcore, kłopot mogą mieć jedynie osoby niepełnoletnie, które nie zadbały o oświadczenie wcześniej, a przyszły do parku same.
Jakie trasy są do dyspozycji w Parku Linowym Hardcore?
W Parku Linowym Hardcore znajdziecie Państwo siedem różnych atrakcji:
– Tor przeszkód łatwy
– Tor przeszkód o średnim stopniu trudności
– Tor przeszkód trudny zainstalowany nad rzeką
– Most kładkowy nad rzeką – najdłuższy w Europie
– Most dwulinowy nad rzeką – najdłuższy w Europie
– Zjazdy tyrolskie nad rzeką – najwyżej i najszybciej w regionie
– Skok wahadłowy – w promieniu 120 kilometrów bardziej hardcorowe są tylko silosy z rakietami Iskander-M pod Kaliningradem.
Reasumując, odpowiednią trasę znajdą u nas 7-latki i osoby dorosłe, nowicjusze i wymagający silnych wrażeń.
Gdzie pozostawić samochód?
Park Linowy Hardcore znajduje się w Olsztyńskim Lesie Miejskim. Na teren lasu obowiązuje całkowity zakaz wjazdu. Auto należy pozostawić na miejscach postojowych na ulicy Radiowej, Wojska Polskiego lub w okolicach Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych (CEIK, dawniej WDK).
Czy korzystanie z Parków Linowych jest bezpieczne?
To zależy od standardów bezpieczeństwa jakie panują w danym Parku, od wyszkolenia instruktorów i stanu technicznego instalacji. W Parku Linowym Hardcore podstawową zasadą jest bezpieczeństwo naszych gości. Mamy profesjonalnie wyszkoloną kadrę instruktorską, która bez względu na warunki pogodowe, trudne miejsce czy porę dnia, jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo i bezproblemową ewakuację w razie takiej potrzeby. Instruktorzy standardowo, ale dyskretnie obserwują wszystkich bawiących się na wysokości i szybko reagują na błędy, które czasem mogą się zdarzyć w wyniku niedoświadczenia czy silnych emocji. Codziennie kontrolujemy stan techniczny naszych instalacji. Posiadamycertyfikat „Bezpieczny Park Linowy”, ale co ważniejsze, jesteśmy jedynym Parkiem linowym w Olsztynie, w którym nigdy nie doszło do żadnego wypadku… i codziennie robimy wszystko aby tak pozostało!
Czy można korzystać z Parku w czasie trudnych warunków atmosferycznych?
Deszcz, wiatr, niska lub wysoka temperatura, mogą w skrajnych przypadkach obniżyć poziom przyjemności w trakcie pokonywania tras, ale nie stanowią zagrożenia. Jedynie burza lub/i huraganowy wiatr wykluczają wejście osób na tory linowe, ponieważ stanowią realne zagrożenie.
Czy są przeciwskazania zdrowotne do korzystania z parku linowego?
Z atrakcji parku nie powinny korzystać osoby, dla których połączenie wysiłku fizycznego i emocji związanych z wysokością mogą stanowić ryzyko zagrożenia zdrowia. Można wymienić tu choroby serca i układu krążenia, padaczkę, duże problemy ze skupieniem uwagi, problemy z błędnikiem, niepełnosprawność ruchową, paniczny lęk wysokości (to taki lęk, kiedy osoba nie potrafi wejść na taboret kuchenny), złe samopoczucie wynikające z choroby (nawet np. przeziębienia). Z atrakcji parku zdecydowanie nie mogą korzystać osoby będące pod wpływem środków odurzających i/lub alkoholu.
Boję się wysokości czy to jest fobia?
Wiele osób boi się wchodzenia/przebywania na wysokości. Jednak poziom stresu jest różny dla poszczególnych osób. Dla jednych trasa łatwa na 4 metrach wysokości to przepaść i strach „nie do pokonania”, dla innych 10 metrów wysokości, to tylko lekki wzrost adrenaliny. W zdecydowanej większości przypadków lęk przed wysokością jest do opanowania, osoba korzystająca po krótkim czasie adoptuje się w pewnym stopniu do nowych warunków i poziom lęku spada. Oczywiście należy dobrze zaplanować siły na zamiary. Bardzo często z lękiem wysokości mylony jest instynkt samozachowawczy. Ktoś kto wchodzi na platformę 10 metrów nad ziemię i mówi, że ma lęk wysokości już w zasadzie swoim działaniem odpowiedział sobie, że nie ma racji w tym co mówi. Zwyczajnie myli lęk wysokości z normalnym lękiem który mówi nam „nie rób tego bo to niebezpieczne” zawsze wtedy kiedy czujemy jakieś dowolne zagrożenie także stojąc obiema nogami twardo na ziemi.